کدخبر :1117 گروه :فرهنگ و هنر » آشپزی، خانه داری... تاریخ خبر :1395/11/11 15:18:40 365 4
با این ماده غذایی شب‌ها مثل یک کودک آرام بخوابید
با این ماده غذایی شب‌ها مثل یک کودک آرام بخوابید

با مصرف برخی مواد طبیعی و گیاهی به مشکل کم خوابی خود پایان دهید.دانه‌های كنجد حاوی مواد چربی، آنتی اكسیدان‌ها، روغن كنجد، مواد پروتئینی، اسید آمینه، سلولز، مواد معدنی و كلسیم است و بدین ترتیب دانه‌های كنجد بسیار مغذی بوده و حاوی مقدار زیادی انرژی هستند.  

كنجد در درمان بی خوابی موثر بوده، خاصیت ضد ورم مفاصل و رماتیسم و همچنین خاصیت ضد سرطانی دارد و همچنین خواص ضد قارچ و ضد باكتری از دیگر اثرات آن به شمار می‌رود.  
روغن كنجد در جلوگیری از فساد دندان نیز كاربرد دارد، همچنین در درمان التهاب و تورم لثه مفید است. برگ های كنجد سرشار از مواد لعابی هستند و در گذشته با دیگر گیاهان برای درمان اسهال خونی و وبا به كار برده می شد. 
كنجد معدن مواد معدنی قابل جذب است و دارای منیزیم، كلسیم ، آهن ، سیلیس ، آلومینیوم ، كروم ، مس ، نیكل ، سدیم و چندین فلز و شبه فلز دیگر و همچنین سرشار از ویتامین‌ B می‌باشد.
گفتنی است؛ آرد كنجد سرشار از اسید آمینه بوده و 3 برابر شیر كلسیم دارد، آرد كنجد یا كنجد به خوبی در سالادها، خوراك های مرغ یا گوشت و سبزیجات پخته شده به كار رفته و همچنین در معطر ساختن پنیر ، سالادهای تخم مرغ ، سس هایی كه اساس آن كره یا نان معطر هست كاربرد دارد. 
كنجد تقریبا بیشتر مواد مورد نیاز ساختمان بدن را داراست؛ لذا یك غذای قیمتی و پر ارزش برای انسان به شمارمی‌رود و دارای خواص گوشت است ولی ضرر آن را ندارد. 

منبع:yjc


بازگشت | پسندیده:4
این مطلب چطور بود؟
جالب بود ، دوست داشتم
نمی پسندم
دیدگاه ها :
ارسال دیدگاه نام مستعار : پست الکترونیک : متن نظر :