کدخبر :485 گروه :فرهنگ و هنر » مدیریت فرهنگی تاریخ خبر :1395/03/09 20:36:36 935 0
تلگرام به دنبال رباتی برای فلیترینگ هوشمند
تلگرام به دنبال رباتی برای فلیترینگ هوشمند

محمود واعظی در حاشیه همایش سراسری مدیران روابط عمومی وزارت ارتباطات، از حمله اخیر هکران به سایت های دولتی و فیلترینگ هوشمند تلگرام گفت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات اخیر هکران نسبت به هک برخی سایت های دولتی گفت: این موضوع صرفا مربوط به کشور ما نیست و با بررسی هایی که انجام داده ایم مشخص شد آی پی یکی از هکرها مربوط به اروپا بوده است.

 وی همچنین درباره کانال های غیر اخلاقی تلگرام افزود: تلاش می کنیم این قبیل کانال ها مسدود شود و چند روز برای انجام این کار فرصت داریم.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در پی ارائه رباتی جهت فیلترینگ هوشمند کانال های تلگرامی هستند، تصریح کرد: "خود تلگرام دنبال ارائه رباتی در این زمینه است."

وی در خصوص طرح ترابرد پذیری گفت: طی 20 روز گذشته تست های مختلفی از اپراتورها داشتیم و در حال حاضر هیچکدام مشکلی ندارند و امیدواریم تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته دیگر اجرایی شود.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در جلسه عصر امروز شورای عالی فضای مجازی قرار است چه موضوعی از شبکه های اجتماعی بررسی شود؛ گفت: سیاست این شورا مشخص می کند و ما بر اساس آن دستورالعمل اجرایی می گذاریم. حدود هشت ماه روی این،موضوع کار شده است و فکر می کنیم بتوانیم در جلسه امروز ساماندهی کلان داشته باشیم.

منبع : yjc

 


بازگشت | پسندیده:0
این مطلب چطور بود؟
جالب بود ، دوست داشتم
نمی پسندم
دیدگاه ها :
ارسال دیدگاه نام مستعار : پست الکترونیک : متن نظر :